اخبار

آغاز اجرای طرح آبیاری گیاهان کویر میقان

پروژه اجرایی آبیاری ۱۰۰۰ هکتار از مراتع کویر میقان اراک

از تاریخ اول تیر ۱۴۰۰ پروژه بزرگ آبیاری ۱۰۰۰ هکتار زمین از کویر میان آغاز گردیدو تا امروز ۲۰ تیر تقریبا فاز اول طرح رو به اتمام است. این طرح شامل آبیاری ۲۱۵۰۰۰ اصله گیاه آتریپلکس و قره داغ در منطقه کویر میقان اراک در دو دوره می باشد.

ادامه مطلب

جلسه هماهنگی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک.

جلسه هماهنگی طرح های مراکز تحقیقاتی ساعت ۱۴ روز ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰با حضور ریاست محترم واحد آقای دکتر کلانتری، معاون محترم پژوهشی آقای دکتر حسنی و روسای مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی و پژوهشکده امنیت غذایی و پژوهشکده اعصاب و روان و جمعی از همکاران و اعضای هیات علمی برگزار شد. در این جلسه دکتر وروانی به تشریح برنامه های پیش روی مرکز و طرح ها پردختند همچنین جمعی از اساتید طرح ها و برنام های خود را تشریح کردند. ریاست محترم واحد اذعان داشتند طرح های مرکز تحقیقات باید هم پژوهشی و هم کاربردی باشند و در نهایت منجر به تولید فناوری و درآمدزا برای دانشگاه گردند. در این زمینه به صورت ماهانه روند پیشرفت فعالیتهای مرکز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

ادامه مطلب

جلسه برنامه ریزی مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی

این جلسه در تاریخ ۲۶ اردیبهشت با حضور دکتر کلانتری رئیس واحد اراک، روسای واحد های دانشگاهی استان و روسای مراکز تحقیقاتی برگزار شد. دکتر وروانی رئیس مرکز تحقیقات در این جلسه به تشریح فعالیت های انجام شده در مرکز تحقیاتشامل طرح های احداث گلخانه های ضامنجان، پروژه آبیاری گیاهان منطقه کویر و طرح های ارائه شده توسط اساتید به مرکز تحقیقات پرداختند. در این جلسه دکتر محمدی قول مساعدت در زمینه بازاریابی و تبلیغات میدانی پروژه ها و بویژه کلینیک های کشاورزی دادند.

ادامه مطلب

پروانه فعالیت مرکز پژوهش های کاربردی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در زمینه واحد تولیدی دام

پروانه فعالیت مرکز پژوهش های کاربردی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در زمینه واحد تولیدی دام، اخذ شد. این مجوز تا ۲۷ اسفند ۱۴۰۰ معتبر می باشد. این مجوز برای فعالیت های غیر دولتی به دانشگاه آزاد اعطا گردیده است و در زمینه خدمات پژوهشی می باشد.

ادامه مطلب

اخذ پروانه فعالیت مرکز پژوهش های کاربردی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در زمینه آبیاری و زهکشی

پروانه فعالیت مرکز پژوهش های کاربردی کشاورزی و منابع طبیعی غیر دولتی در زمینه آبیاری و زهکشی، اخذ شد. این مجوز تا ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ معتبر می باشد. این مجوز برای فعالیت های غیر دولتی به دانشگاه آزاد اعطا گردیده است و در زمینه خدمات پژوهشی می باشد.

ادامه مطلب

بازدید از اراضی اوقاف

در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، از زمین های اوقاف منطقه ضامنجان بازدید به عمل آمد. شایان ذکر است قرارداد احداث ۴۰۰ هکتار گلخانه در این اراضی با مرکز تحقیقات امضا گردیده است.

ادامه مطلب
پروژه کویر میقان

دریافت پروژه کویر میقان

مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی موفق به دریافت پروژه اداره منابع طبیعی اراک جهت آبیاری ۲۱۵۰۰۰ اصله نهال درمنطقه کویر میقان گردید. این قرار داد به مبلغ ۴ میلیارد و دویست میلیون ریال می باشد.

ادامه مطلب
مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی

امضای تفاهم نامه

در راستای منویات و سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده، پرورش و تکیه بر توان داخلی و منابع فرهیخته و نخبه دانشگاهی و به منظور توسعه فعالیت های پژوهشی ، آموزشی و انگیزشی کاربردی و همچنین انجام مطالعات و پروژه های اجرایی این تفاهم نامه فیمابین مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی ومرکز تحقیقات شیلاتی آبهای راه دور چابهار توافق و به امضا رسید.

ادامه مطلب